تقویت کننده شبکه موبایل

تقویت کننده شبکه موبایل

۰۱

ریپیتر یا تقویت کننده شبکه موبایل

افزایش روز افزون استفاده از موبایل و شبکه دیتا ، نیاز استفاده کنندگان به دسترسی به این شبکه را بالا برده بطوری که داشتن موبایل و استفاده از آن جزئی از زندگی مردم شده چرا که کسب کار برخی از مردم با موبایل بوده و در صورت عدم دسترسی یا اختلال در شبکه موبایل با مشکل مواجه خواهند شد. از این رو درخواست‌های زیادی برای پوشش شبکه موبایل در نقاطی از قبیل زیر زمین‌ها، تونل‌ها، برج‌های بلند و نقاط کور شبکه موبایل وجود دارد. جهت پوشش این نقاط راه حل های مختلفی وجود دارد که بسته به مساحت آن نقاط نوع تجهیزات مشخص می‌شود.
بطور مثال برای پوشش شبکه موبایل برای پروژه‌های بزرگ مثل مترو به دلیل ابعاد بزرگ پروژه تعدادی تجهیزات BTS در این نقاط با توجه به طراحی‌هایی که انجام می‌شود نصب و راه‌اندازی می‌گردد. برای پروژه‌های کوچکتر مثل تونل های جاده ای و شهری از Micro BTSها استفاده می شود و برای نقاط کوچکتر از قبیل منازل برج ها مسکونی که نیاز به تقویت شبکه موبایل در پارکینگ ها، سالن های اجتماعات و … دارند از تقویت کننده شبکه موبایل یا همان Repeater استفاده می‌گردد.

۰۲

تقویت آنتن موبایل

توسعه محیط‌های شهری و در برخی از موارد پستی و بلندی زمین امکان ایجاد پوشش کامل آنتن موبایل را دشوار می سازد. در این وضعیت برای برخی از نقاط با توجه به امکان سنجی‌هایی که صورت می‌پذیرد می‌توان از Repeater یا همان تقویت‌کننده استفاده نمود. تقویت‌کننده آنتن موبایل باعث می‌شود تا در محیط‌هایی که سیگنال موبایل ضعیف است، به راحتی تقویت و قابل استفاده گردد.
اهمیت استفاده از تلفن همراه در بیشتر کسب و کارها و حتی در موارد امنیتی و پزشکی باعث می‌شود تا در دسترس بودن و برقراری مکالمات با کیفیت جایگاه ویژه‌ ای داشته باشد. استفاده از دستگاه تقویت‌کننده آنتن موبایل روشی مطمئن در ایجاد پوشش کامل آنتن موبایل می‌باشد.

۰۳

مکان های مناسب برای نصب

در هرجایی که سیگنال موبایل ضعیف عمل می‌کند می توان از تقویت‌کننده موبایل استفاده نمود. برخی از معادن، روستاها و جاده‌های دور از دسترس، مکانهای مناسبی برای نصب تقویت انتن موبایل یا Repeater می‌باشند.
تونل ها، پارکینگ ها و مکان های زیر زمین از دیگر نقاطی هستند که می¬توان ریپیتر نصب کرد.

۰۴

انواع تقویت کننده ها

تقویت کننده های تک باند(Single Band)، دو باند(Dual Band)، سه باند(Triple Band)
تقویت کننده محیط های Indoor و Outdoor
تقویت کننده با توان و Gain متفاوت
تقویت کننده مناسب برای محیط‌های کوچک، متوسط و بزرگ